Vés al contingut (premeu Retorn)

Sou a: Inici / Hemeroteca / MPDA Open Lecture: Architectural Geometry

MPDA Open Lecture: Architectural Geometry

Dijous 22 de febrer de 2018, a les 11h a la sala d'actes de l'ETSAV, conferència a càrrec de Helmut Pottmann, organitzada pel MPDA Master's degree on Parametric Design in Architecture.
MPDA Open Lecture: Architectural Geometry

El màster MPDA Master's degree Parametric Design in Architecture de la UPC i l'ETSAV es complauen de convidar-vos a la propera conferència oberta del màster que se celebrarà el dijous, 22 de febrer, a les 11:00h a la Sala d'Actes de l'ETSAV.

The UPC School MPDA Master's degree Parametric Design in Architecture and the ETSAV Metropolitan School of Archicture are very pleased to invite you to the next Master's open lecture, to be held on Thursday, February 22th, at 11:00h in ETSAV’s Assembly Hall.

Architectural Geometry
Helmut Pottmann

Helmut Pottmann és un professor de Geometria Aplicada i director del Center for Geometry and Computational Design de la Universitat de Tecnologia de Viena. En 2009-2013 va ser director del Centre de Modelització Geomètrica i Visualització Científica de la Universitat King Abdullah de Ciència i Tecnologia. Els seus interessos de recerca són Geometria Aplicada i Computació Visual, en particular en Modelització Geomètrica, Processos Geomètrics i, més recentment, en Geometric Computing for Architecture and Manufacturing. Ha estat coautor de dos llibres (un sobre Geometria Arquitectònica) i més de 200 articles.

Helmut Pottmann is a professor of Applied Geometry and director of the Center for Geometry and Computational Design at Vienna University of Technology. From 2009-2013, he has been director of the Geometric Modeling and Scientific Visualization Center at King Abdullah University of Science and Technology. His research interests are in Applied Geometry and Visual Computing, in particular in Geometric Modeling, Geometry Processing and most recently in Geometric Computing for Architecture and Manufacturing. He has co-authored two books (one on Architectural Geometry) and more than 200 refered articles.

arxivat sota: , ,